poniedziałek, 02 sierpień 2021 09:20

Zmiana formy prawnej

 

Szanowni Państwo,

 

Niniejszym zawiadamiamy, że w dniu 02.08.2021 roku na mocy postanowienia Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, nastąpiło przekształcenie KABELTECH spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Katowicach (KRS 0000271386) w spółkę jawną na zasadzie art.581 kodeksu spółek handlowych.

W związku z przekształceniem zmieniła Firma spółki i numer KRS. Numer NIP, numer REGON oraz adres siedziby spółki pozostały niezmienione.

 

Dane spółki jawnej powstałej w wyniku przekształcenia są następujące:

 

KABELTECH MAZUR SPÓŁKA JAWNA

Al. Roździeńskiego 188

40-203 Katowice

KRS 0000911871

NIP 9542579254

REGON 240549444

 

 

 

wtorek, 14 lipiec 2020 09:49

PowerStrip 9580 / MegaStrip 9680

PowerStrip 9580 i MegaStrip 9680: nowe i wszechstronne urządzenia do cięcia i odizolowywania kabli


Kabeltech przedstawia dwie sprawdzone, automatyczne maszyny do cięcia i odizolowywania kabli, które teraz są jeszcze bardziej wydajne, ale także bardziej bezpieczne i przyjazne dla użytkownika. Maszyny PowerStrip 9580 i MegaStrip 9680 charakteryzują się dużą elastycznością produkcyjną, wysoką precyzją obróbki, a dzięki innowacyjnemu systemowi także najwyższy poziom monitorowania jakości procesu. Obie maszyny dostępne są w różnych podstawowych konfiguracjach, ale dzięki modułowej budowie można je w każdej chwili rozbudować. Urządzenia mają możliwość integracji do procesów produkcyjnych i dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Dzięki dwóm nowym wersjom PowerStrip 9580 i MegaStrip 9680, Kabeltech konsekwentnie umacnia pozycję wśród maszyn do cięcia i odizolowywania kabli. Nowe modele imponują niezwykłą elastycznością i możliwościami obróbki kabli jednożyłowych, ekranowanych, wielożyłowych czy płaskich. PowerStrip 9580 pozwala obrabiać przekroje kabli do 70 [mm²] a MegaStrip 9680 do 120 [mm²] - a z opcjonalną funkcją Boost nawet do 300 [mm²]. Mocne serwonapędy zapewniają duże przyspieszenia i prędkości posuwu oraz moc przy odizolowywaniu kabli. Wszystkie silniki są wyposażone w enkodery, dzięki czemu blokada lub utrata osi jest natychmiast rozpoznawana przez oprogramowanie sterujące.

Unikalne monitorowanie jakości zapewniające bezwarunkową precyzję

Głowica wirująca PowerStrip 9580 i MegaStrip 9680 oparta jest na wiodącej technologii RX firmy Schleuniger i teraz dodatkowo została zaopatrzona w programowalne szczęki centrujące. Za pomocą oprogramowania S.On siłę zacisku można indywidualnie dopasować do każdego przewodu, co gwarantuje jego doskonałe centrowanie. Dla wersji maszyn z indeksowanymi głowicami wielonożowymi (M/MR) dostępna jest opcja monitorowania jakości SmartDetect, która polega na kontroli procesu cięcia i zdejmowania izolacji w czasie rzeczywistym. Ten unikalny na rynku system używany jest do monitorowania obróbki kabli na ich obu końcach. System ten wykrywa wszystkie kontakty między nożem do zdejmowania izolacji a przewodnikiem i umożliwia indywidualne dostosowanie tolerancji dla każdej z obrabianej warstwy za pomocą oprogramowania S.On. Równoległe monitorowanie noży na kilku pozycjach, automatyczne niszczenie złych sztuk oraz automatyczne samoczynne testowanie systemu zapewniają płynność procesu produkcji, szybkie rozwiązywanie problemów i minimalizację strat materiałowych. Wykorzystując SmartDetect monitorowanie jakości obróbki jest na najwyższym poziomie bez utraty wydajności a istniejące modele maszyn PowerStrip i MegaStrip można doposażyć o ten system w dowolnym momencie.

Intuicyjna i prosta obsługa

Schleuniger w swoich nowych modelach maszyn kieruje się zasadą większej wydajności dzięki standaryzacji: kasety do noży w systemach standardowych i SmartDetect mają identyczne wymiary, zapewniając w ten sposób maksymalną elastyczność. Wymiana prowadnic bez użycia narzędzi pozwala na zminimalizowanie czasów przezbrajania – a w przypadku MegaStrip 9680, kolorowe prowadnice ułatwiają również identyfikację. Uniwersalnego interfejsu użytkownika w postaci oprogramowania S.On można się bardzo szybko nauczyć; kolorowy ekran dotykowy oferuje intuicyjną nawigację po menu. Liczne wstępnie ustawione wartości standardowe dla popularnych typów kabli, a także dowolnie programowalne biblioteki materiałów i procesów skracają czas programowania. Dzięki Schleuniger Machine Gateway (SMG) nowe maszyny można połączyć i zintegrować z siecią i mogą być obsługiwane za pomocą systemu zarządzania produkcją (Manufacturing Execution System - MES) firmy DiIT - CAO.

Maksymalna elastyczność dzięki budowie modułowej

Modułowa konstrukcja i możliwość podłączenia różnych urządzeń peryferyjnych – zarówno z asortymentu firmy Schleuniger jak i zewnętrznych dostawców - sprawiają, że maszyny te są naprawdę wszechstronne. Oprogramowanie S.On ma otwarte mapowanie I/O, a zautomatyzowany interfejs oparty jest na Schleuniger Interface Slot (SIS). Wszystko to stwarza prawie nieograniczony zakres zastosowań a inwestycję można skupić dokładnie na tym jakie są konkretne potrzeby produkcyjne. Oczywiście obie maszyny można w każdej chwili rozbudować o dodatkowe moduły.

PowerStrip 9580: Profesjonalna maszyna do najczęstszych zastosowań

Maszyna do cięcia i odizolowywania kabli PowerStrip 9580 zapewnia precyzję, wydajność, bezpieczeństwo i jest dostępna w czterech podstawowych wersjach. Obszar zastosowań maszyny można rozszerzyć wybierając dodatkowe opcje. W porównaniu z poprzednim modelem PowerStrip 9580 osiągnął średni wzrost zdolności Cmk o 30%.

MegaStrip 9680: Wszechstronne narzędzie do kabli o dużych średnicach

MegaStrip 9680 jest zoptymalizowany pod kątem najwyższej wydajności produkcyjnej i jest dostępny w dwóch podstawowych konfiguracjach: Wersja M z dowolnie programowalną indeksowaną głowicą wielonożową oraz Wersja MR z dodatkową głowicą wirującą do precyzyjnego nacinania poszczególnych warstw kabli. Obie wersje maszyny są kompatybilne z oprogramowaniem do obróbki kabli CAYMAN i oprogramowaniem do planowania CAO, a tym samym umożliwiają integrację z różnymi sieciami.

Obie maszyny w pełni spełniają najnowsze wymagania bezpieczeństwa w zakresie wytycznych dotyczących budowy maszyn, kompatybilności elektromagnetycznej oraz wytycznych niskonapięciowych. Zapewnia to operatorom bezpieczne środowisko produkcyjne i zwiększa ogólną jakość produkcji. MegaStrip 9680 będzie dostępny od 10 września 2020 r., a PowerStrip 9580 od 29 września b.r.

piątek, 12 kwiecień 2019 12:13

Nowy partner - Geitner

Kabeltech nawiązał współpracę z firmą  Geitner Tool Components GmbH, mającą ponad 15 letnie doświadczenie w dostarczaniu narzędzi zagniatających. Aplikatory firmy Geitner cechują się solidną konstrukcją i głowicą z bardzo prezycyzyjną regulacją do 0,015 [mm]. 

Więcej szczegółów dotyczących narzędzi znajdą Państwo pod poniższym linkiem: https://www.kabeltech.pl/oferta/28-narzedzia-zagniatajace/132-cwsq

wtorek, 20 marzec 2018 09:01

Program Trade-In

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów uruchomiliśmy program Trade-In. Pozwala on, oddając stare urządzenie, zakupić nową maszynę uzyskując rabat nawet do 20%.

Warunki programu:

  • Maszyna za maszynę.
  • Możliwość oddania starych maszyn firmy Schleuniger jak i innych producentów.
  • Maszyna oddawana i nowa muszą mieć podobną specyfikację.
  • Wartość rabatu zostanie określona po otrzymaniu informacji o producencie, modelu i numerze seryjnym złomowanej maszyny
środa, 05 kwiecień 2017 11:26

Technologia laserowa

Wraz z nową maszyną Mercury 4 obróbka "trudnych" kabli stała się prostsza i szybsza niż kiedykolwiek. Urządzenie wykorzystuje laser CO2, który charakteryzuje się dużą mocą i możliwością obróbki dowolnego typu izolacji. Nie ma znaczenia czy kabel jest okrągły, płaski czy są to nieregularne 2 splecione żyły - laser precyzyjnie rozetnie izolację o dowolnym kształcie.

Co najważniejsze, wiązka laserowa nacina wyłącznie tworzywo sztuczne, pozostawiając przewodnik czy ekran w stanie nienaruszonym.

Urządzenie Mercury 4 może pracować zarówno jako wolnostojące stanowisko lub jako urządzenie w linii produkcyjnej połączone kablem sygnałowym z maszyną tnąco odizolowywującą firmy Schleuniger.

środa, 15 luty 2017 12:12

Nowe narzędzia zagniatające

Schleuniger zaprezentował nowe narzędzie zagniatające Uni-S, zastępujące dotychczas oferowane Uni-A i Uni-G. Nowe narzędzia zapewniają lepszy stosunek jakości do ceny oraz większy zakres zastosowań.

Cechy szczególne:

  • Ekonomiczne aplikatory do zagniatania praktycznie każdego typu kontaktów i dowolnego systemu podawania
  • Solidna konstrukcja i prostota ustawienia dla zapewnienia wysokiej jakości i długiej żywotności
  • Zawiera wygodne i precyzyjne pokrętło regulacji wysokości i 6 cyfrowy licznik
  • Możliwość stosowania w automatach obróbczych jak i na prasach stołowych
wtorek, 22 listopad 2016 07:00

Kabeltech dystrybutorem Cirris Systems

Kabeltech nawiązał współpracę z dostawcą systemów do testowania wiązek kablowych, firmą Cirris Systems. 

piątek, 05 sierpień 2016 06:59

Współpraca Schleuniger i Wire Laser Solutions

Schleuniger AG nawiązał współpracę z Laser Wire Solutions Ltd. Kooperacja na światowym rynku pozwala tworzyć rozwiązania bazujące na połączeniu technologii laserowej z maszynami do obróbki kabli dla szerszej grupy odbiorców w różnych obszarach przemysłu.

Strona 1 z 2