JAKOŚĆ I KOMFORT

Nowa generacja maszyn do cięcia i odizolowywania kabli firmy Schleuniger imponuje wysoką wydajnością, zoptymalizowaną funkcjonalnością i wyjątkową niezawodnością procesu.

 • Nowy, intuicyjny interfejs użytkownika
 • Wbudowany w oprogramowanie asystent do szybkiej diagnostyki
 • Programowalne osie zamykania napędów do większej precyzji
 • Beznarzędziowa wymiana prowadnic. 

 

E300

E300

Mocny i szybki do prostych zastosowań

 • Zakres obróbki linek od 0,05 do 10 [mm2] i kabli o srednicy zewnętrznej od 0,3 do 8,0 [mm]
 • W standardzie z modułem do krótkich kabli
 • Unikalny napęd rolkowo-pasowy
 • Kompatybilny z nożami i prowadnicami z EcoStripem 9380/9300

 

E400

E400

Mocny i niezawodny do średniej wielkości kabli

 • Napęd pasowy ze zintegrowanym zestawem do krótkich kabli
 • Napędy z mechanizmem symetrycznego zamykania
 • Zakres obróbki linek od 0,14 do 16 [mm2] i kabli o srednicy zewnętrznej od 0,8 do 12,5 [mm]
 • Kompatybilny z nożami i prowadnicami z MultiStripem 9480
poniedziałek, 20 listopad 2023 10:09

Nowa generacja maszyn do odizolowywania kabli

Seria maszyn B240 - B440 - B540

Wszystkie trzy urządzenia z serii B do odizolowywania kabli posiadają szereg usprawnień w zakresie wydajności, programowania i łatwości obsługi

 • Głowica wirująca dla najprecyzyjniejszej obróbki
 • Wysokiej rozdzielczości ekran dotykowy
 • Oprogramowanie S.Drive dla szybkiej i intuicyjnej obsługi 
 • Bardzo czuły wyzwalacz cyklu

Wiecej szczegółów na stronie produktów: https://www.kabeltech.pl/oferta/17-kable-koncentryczne

piątek, 24 marzec 2023 13:31

Zmiana formy prawnej

Szanowni Państwo,

Niniejszym zawiadamiamy, że w dniu 24 marca 2023 roku na mocy postanowienia Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, nastąpiło przekształcenie KABELTECH spółka Jawna z siedzibą w Katowicach (KRS 0000271386) w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością na zasadzie art.581 kodeksu spółek handlowych.

W związku z przekształceniem został nadany nowy numer KRS. Numer NIP, numer REGON oraz adres siedziby spółki pozostały niezmienione.

Dane spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powstałej w wyniku przekształcenia są następujące:

KABELTECH Sp. z o.o.

Al. Roździeńskiego 188

40-203 Katowice

KRS 0001027149

NIP 9542579254

REGON 240549444

poniedziałek, 02 sierpień 2021 09:20

Zmiana formy prawnej

 

Szanowni Państwo,

 

Niniejszym zawiadamiamy, że w dniu 02.08.2021 roku na mocy postanowienia Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, nastąpiło przekształcenie KABELTECH spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Katowicach (KRS 0000271386) w spółkę jawną na zasadzie art.581 kodeksu spółek handlowych.

W związku z przekształceniem zmieniła Firma spółki i numer KRS. Numer NIP, numer REGON oraz adres siedziby spółki pozostały niezmienione.

 

Dane spółki jawnej powstałej w wyniku przekształcenia są następujące:

 

KABELTECH MAZUR SPÓŁKA JAWNA

Al. Roździeńskiego 188

40-203 Katowice

KRS 0000911871

NIP 9542579254

REGON 240549444

 

 

 

wtorek, 14 lipiec 2020 09:49

PowerStrip 9580 / MegaStrip 9680

PowerStrip 9580 i MegaStrip 9680: nowe i wszechstronne urządzenia do cięcia i odizolowywania kabli


Kabeltech przedstawia dwie sprawdzone, automatyczne maszyny do cięcia i odizolowywania kabli, które teraz są jeszcze bardziej wydajne, ale także bardziej bezpieczne i przyjazne dla użytkownika. Maszyny PowerStrip 9580 i MegaStrip 9680 charakteryzują się dużą elastycznością produkcyjną, wysoką precyzją obróbki, a dzięki innowacyjnemu systemowi także najwyższy poziom monitorowania jakości procesu. Obie maszyny dostępne są w różnych podstawowych konfiguracjach, ale dzięki modułowej budowie można je w każdej chwili rozbudować. Urządzenia mają możliwość integracji do procesów produkcyjnych i dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Dzięki dwóm nowym wersjom PowerStrip 9580 i MegaStrip 9680, Kabeltech konsekwentnie umacnia pozycję wśród maszyn do cięcia i odizolowywania kabli. Nowe modele imponują niezwykłą elastycznością i możliwościami obróbki kabli jednożyłowych, ekranowanych, wielożyłowych czy płaskich. PowerStrip 9580 pozwala obrabiać przekroje kabli do 70 [mm²] a MegaStrip 9680 do 120 [mm²] - a z opcjonalną funkcją Boost nawet do 300 [mm²]. Mocne serwonapędy zapewniają duże przyspieszenia i prędkości posuwu oraz moc przy odizolowywaniu kabli. Wszystkie silniki są wyposażone w enkodery, dzięki czemu blokada lub utrata osi jest natychmiast rozpoznawana przez oprogramowanie sterujące.

Unikalne monitorowanie jakości zapewniające bezwarunkową precyzję

Głowica wirująca PowerStrip 9580 i MegaStrip 9680 oparta jest na wiodącej technologii RX firmy Schleuniger i teraz dodatkowo została zaopatrzona w programowalne szczęki centrujące. Za pomocą oprogramowania S.On siłę zacisku można indywidualnie dopasować do każdego przewodu, co gwarantuje jego doskonałe centrowanie. Dla wersji maszyn z indeksowanymi głowicami wielonożowymi (M/MR) dostępna jest opcja monitorowania jakości SmartDetect, która polega na kontroli procesu cięcia i zdejmowania izolacji w czasie rzeczywistym. Ten unikalny na rynku system używany jest do monitorowania obróbki kabli na ich obu końcach. System ten wykrywa wszystkie kontakty między nożem do zdejmowania izolacji a przewodnikiem i umożliwia indywidualne dostosowanie tolerancji dla każdej z obrabianej warstwy za pomocą oprogramowania S.On. Równoległe monitorowanie noży na kilku pozycjach, automatyczne niszczenie złych sztuk oraz automatyczne samoczynne testowanie systemu zapewniają płynność procesu produkcji, szybkie rozwiązywanie problemów i minimalizację strat materiałowych. Wykorzystując SmartDetect monitorowanie jakości obróbki jest na najwyższym poziomie bez utraty wydajności a istniejące modele maszyn PowerStrip i MegaStrip można doposażyć o ten system w dowolnym momencie.

Intuicyjna i prosta obsługa

Schleuniger w swoich nowych modelach maszyn kieruje się zasadą większej wydajności dzięki standaryzacji: kasety do noży w systemach standardowych i SmartDetect mają identyczne wymiary, zapewniając w ten sposób maksymalną elastyczność. Wymiana prowadnic bez użycia narzędzi pozwala na zminimalizowanie czasów przezbrajania – a w przypadku MegaStrip 9680, kolorowe prowadnice ułatwiają również identyfikację. Uniwersalnego interfejsu użytkownika w postaci oprogramowania S.On można się bardzo szybko nauczyć; kolorowy ekran dotykowy oferuje intuicyjną nawigację po menu. Liczne wstępnie ustawione wartości standardowe dla popularnych typów kabli, a także dowolnie programowalne biblioteki materiałów i procesów skracają czas programowania. Dzięki Schleuniger Machine Gateway (SMG) nowe maszyny można połączyć i zintegrować z siecią i mogą być obsługiwane za pomocą systemu zarządzania produkcją (Manufacturing Execution System - MES) firmy DiIT - CAO.

Maksymalna elastyczność dzięki budowie modułowej

Modułowa konstrukcja i możliwość podłączenia różnych urządzeń peryferyjnych – zarówno z asortymentu firmy Schleuniger jak i zewnętrznych dostawców - sprawiają, że maszyny te są naprawdę wszechstronne. Oprogramowanie S.On ma otwarte mapowanie I/O, a zautomatyzowany interfejs oparty jest na Schleuniger Interface Slot (SIS). Wszystko to stwarza prawie nieograniczony zakres zastosowań a inwestycję można skupić dokładnie na tym jakie są konkretne potrzeby produkcyjne. Oczywiście obie maszyny można w każdej chwili rozbudować o dodatkowe moduły.

PowerStrip 9580: Profesjonalna maszyna do najczęstszych zastosowań

Maszyna do cięcia i odizolowywania kabli PowerStrip 9580 zapewnia precyzję, wydajność, bezpieczeństwo i jest dostępna w czterech podstawowych wersjach. Obszar zastosowań maszyny można rozszerzyć wybierając dodatkowe opcje. W porównaniu z poprzednim modelem PowerStrip 9580 osiągnął średni wzrost zdolności Cmk o 30%.

MegaStrip 9680: Wszechstronne narzędzie do kabli o dużych średnicach

MegaStrip 9680 jest zoptymalizowany pod kątem najwyższej wydajności produkcyjnej i jest dostępny w dwóch podstawowych konfiguracjach: Wersja M z dowolnie programowalną indeksowaną głowicą wielonożową oraz Wersja MR z dodatkową głowicą wirującą do precyzyjnego nacinania poszczególnych warstw kabli. Obie wersje maszyny są kompatybilne z oprogramowaniem do obróbki kabli CAYMAN i oprogramowaniem do planowania CAO, a tym samym umożliwiają integrację z różnymi sieciami.

Obie maszyny w pełni spełniają najnowsze wymagania bezpieczeństwa w zakresie wytycznych dotyczących budowy maszyn, kompatybilności elektromagnetycznej oraz wytycznych niskonapięciowych. Zapewnia to operatorom bezpieczne środowisko produkcyjne i zwiększa ogólną jakość produkcji. MegaStrip 9680 będzie dostępny od 10 września 2020 r., a PowerStrip 9580 od 29 września b.r.

piątek, 12 kwiecień 2019 12:13

Nowy partner - Geitner

Kabeltech nawiązał współpracę z firmą  Geitner Tool Components GmbH, mającą ponad 15 letnie doświadczenie w dostarczaniu narzędzi zagniatających. Aplikatory firmy Geitner cechują się solidną konstrukcją i głowicą z bardzo prezycyzyjną regulacją do 0,015 [mm]. 

Więcej szczegółów dotyczących narzędzi znajdą Państwo pod poniższym linkiem: https://www.kabeltech.pl/oferta/28-narzedzia-zagniatajace/132-cwsq

wtorek, 20 marzec 2018 09:01

Program Trade-In

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów uruchomiliśmy program Trade-In. Pozwala on, oddając stare urządzenie, zakupić nową maszynę uzyskując rabat nawet do 20%.

Warunki programu:

 • Maszyna za maszynę.
 • Możliwość oddania starych maszyn firmy Schleuniger jak i innych producentów.
 • Maszyna oddawana i nowa muszą mieć podobną specyfikację.
 • Wartość rabatu zostanie określona po otrzymaniu informacji o producencie, modelu i numerze seryjnym złomowanej maszyny
środa, 05 kwiecień 2017 11:26

Technologia laserowa

Wraz z nową maszyną Mercury 4 obróbka "trudnych" kabli stała się prostsza i szybsza niż kiedykolwiek. Urządzenie wykorzystuje laser CO2, który charakteryzuje się dużą mocą i możliwością obróbki dowolnego typu izolacji. Nie ma znaczenia czy kabel jest okrągły, płaski czy są to nieregularne 2 splecione żyły - laser precyzyjnie rozetnie izolację o dowolnym kształcie.

Co najważniejsze, wiązka laserowa nacina wyłącznie tworzywo sztuczne, pozostawiając przewodnik czy ekran w stanie nienaruszonym.

Urządzenie Mercury 4 może pracować zarówno jako wolnostojące stanowisko lub jako urządzenie w linii produkcyjnej połączone kablem sygnałowym z maszyną tnąco odizolowywującą firmy Schleuniger.

Strona 1 z 2